7+1 kníh, ktoré odporúča Miro

Amazon bookstore: foto amazon.com

7+1 kníh, ktoré odporúča Miro

Ak ste počúvali náš výročný 100. podcast, tak v rozhovore Miro – spolutvorca a spoluzakladateľ projektu Incident – odporúča na dlhé chvíle 7+1 kníh zo skutočne širokého spektra. Sú síce v angličtine, ale možno nájdete niektoré aj v slovenčine, češtine či v inom vám blízkom jazyku. Ja sa na niektoré už teraz teším!
Peter Matej; šéfredaktor projektu Incident.

 1. Flawless: Inside the Largest Diamond Heist in History

  Autor: Scott Andrew Selby; Greg Capbell
  15. februára 2003 zlodeji v Antverpách ukradli diamanty v hodnote 108 miliónov dolárov. Bola za tým skupina profesionálnych zlodejov a kniha je kombináciou histórie diamantov, strhujúcej reportáže ale najmä úžasných podrobností a sofistikovanej príprave tejto lúpeže.
  https://www.amazon.com/

  2. Bullshit Jobs: A Theory

  Autor: David Graeber
  Má vaša práca zmysel, alebo je to len jedna z tých pozícií, ktorú keby zajtra zrušili, tak si to nikto nevšimne? Prečítajte si knihu a možno pocítite veľké nutkanie niečo na svojej pracovnej pozícii zmeniť.
  https://www.amazon.com/

  3. The Bitcoin Standard: The Decentralized Alternative to Central Banking

  Autor: Saifedean Ammous
  Pútavá cesta platidiel od obchodovania s mušľami a vápencom až po kovy, mince, zlato, peniaze a …bitcoin. Autor analyzuje bitcoin v kontexte jeho ekonomických vlastností, politických a sociálnych dôsledkov.
  https://www.amazon.com/

  4. Bunker: Building for the End Times

  Autor: Bradley Garrett
  V súčasnosti si viac ako 3,7 milióna Američanov hovorí prepper. Je to človek, ktorý si svojim spôsobom zhodnotí lokálnu či skôr celosvetovú situáciu a pripravuje sa na príchod apokalypsy. Stavajú si veľké záhradné bunkre, skladujú zásoby s jedlom, upravujú vozidla na prežitie. Hlboký ponor do sveta strachu a znepokojenia.
  https://www.amazon.com/

  5. Cult of the Dead Cow

  Autor: Joseph Menn
  Príbeh o najstaršej, najuznávanejšej a najslávnejšej americkej hackerskej skupine. Jej členovia vymysleli koncept hacktivizmu, špičkové nástroje na testovanie zabezečenia hesiel, či na kontrolu počítačov na diaľku. Dnes sú bojovníkmi proti dezinformáciám a bojujú za to, aby nám technológie dali voľnosť a neboli zneužívané na neustále sledovanie človeka.
  https://www.amazon.com/

  6. The Hacker and the State: Cyber Attacks and the New Normal of Geopolitics

  Autor: Thomas Rid
  Asi jedna z najlepších kníh o informačnej bezpečnosti, ľahko písaná ale prísne a dôsledne argumentujúca. Definuje nový „normál“ geopolitiky v digitálnom veku.
  https://www.amazon.com/

  7. Playing Dead: A Journey Through the World of Death Fraud

  Autor: Elizabeth Greenwood
  Dá sa v 21: storočí predstierať vlastnú smrť? Dá sa zmiznúť bez stopy? ČO je motívom pre zmiznutie? Ako na to ísť a aké sú skutočné príbehy niektorých, ktorým sa to podarilo?
  https://www.amazon.com/

  8. You Look Like a Thing and I Love You: How Artificial Intelligence Works and Why It’s Making the World a Weirder Place

  Autor: Janelle Shane
  Na UI (umelá inteligencia) začíname spoliehať takmer každý deň. Od komunikácie s telefónom po nemocničnú starostlivosť. No aká inteligentná Umelá inteligencia dnes skutočne je? Shane na príkladoch ukazuje ako sa stroje učia, zlyhávajú a adaptujú sa a ako postupne odrážajú to najlepšie ale aj najhoršie  čo v ľudstve je.
  https://www.amazon.com/

Tak pohodové čítanie…a nezabudnite si vypočuť podcast č. 100. Naozaj stojí zato! Ale vlastne nie len tento, aj všetky pred tým a veríme, že aj tie nasledujúce, ktoré ešte len pripravíme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Qubit 2021 – Tatry – Tlačová správa

Qubit Konferencia na kybernetickú bezpečnosť po prvýkrát na Slovensku Po Prahe, Sofii a Belehrade sa Qubit presunie do krásnych Tatier! ročník konferencie na kybernetickú bezpečnosť…