7+1 kníh, ktoré odporúča Miro

Amazon bookstore: foto amazon.com

7+1 kníh, ktoré odporúča Miro

Ak ste počúvali náš výročný 100. podcast, tak v rozhovore Miro – spolutvorca a spoluzakladateľ projektu Incident – odporúča na dlhé chvíle 7+1 kníh zo skutočne širokého spektra. Sú síce v angličtine, ale možno nájdete niektoré aj v slovenčine, češtine či v inom vám blízkom jazyku. Ja sa na niektoré už teraz teším!
Peter Matej; šéfredaktor projektu Incident.

 1. Flawless: Inside the Largest Diamond Heist in History

  Autor: Scott Andrew Selby; Greg Capbell
  15. februára 2003 zlodeji v Antverpách ukradli diamanty v hodnote 108 miliónov dolárov. Bola za tým skupina profesionálnych zlodejov a kniha je kombináciou histórie diamantov, strhujúcej reportáže ale najmä úžasných podrobností a sofistikovanej príprave tejto lúpeže.
  https://www.amazon.com/

  2. Bullshit Jobs: A Theory

  Autor: David Graeber
  Má vaša práca zmysel, alebo je to len jedna z tých pozícií, ktorú keby zajtra zrušili, tak si to nikto nevšimne? Prečítajte si knihu a možno pocítite veľké nutkanie niečo na svojej pracovnej pozícii zmeniť.
  https://www.amazon.com/

  3. The Bitcoin Standard: The Decentralized Alternative to Central Banking

  Autor: Saifedean Ammous
  Pútavá cesta platidiel od obchodovania s mušľami a vápencom až po kovy, mince, zlato, peniaze a …bitcoin. Autor analyzuje bitcoin v kontexte jeho ekonomických vlastností, politických a sociálnych dôsledkov.
  https://www.amazon.com/

  4. Bunker: Building for the End Times

  Autor: Bradley Garrett
  V súčasnosti si viac ako 3,7 milióna Američanov hovorí prepper. Je to človek, ktorý si svojim spôsobom zhodnotí lokálnu či skôr celosvetovú situáciu a pripravuje sa na príchod apokalypsy. Stavajú si veľké záhradné bunkre, skladujú zásoby s jedlom, upravujú vozidla na prežitie. Hlboký ponor do sveta strachu a znepokojenia.
  https://www.amazon.com/

  5. Cult of the Dead Cow

  Autor: Joseph Menn
  Príbeh o najstaršej, najuznávanejšej a najslávnejšej americkej hackerskej skupine. Jej členovia vymysleli koncept hacktivizmu, špičkové nástroje na testovanie zabezečenia hesiel, či na kontrolu počítačov na diaľku. Dnes sú bojovníkmi proti dezinformáciám a bojujú za to, aby nám technológie dali voľnosť a neboli zneužívané na neustále sledovanie človeka.
  https://www.amazon.com/

  6. The Hacker and the State: Cyber Attacks and the New Normal of Geopolitics

  Autor: Thomas Rid
  Asi jedna z najlepších kníh o informačnej bezpečnosti, ľahko písaná ale prísne a dôsledne argumentujúca. Definuje nový „normál“ geopolitiky v digitálnom veku.
  https://www.amazon.com/

  7. Playing Dead: A Journey Through the World of Death Fraud

  Autor: Elizabeth Greenwood
  Dá sa v 21: storočí predstierať vlastnú smrť? Dá sa zmiznúť bez stopy? ČO je motívom pre zmiznutie? Ako na to ísť a aké sú skutočné príbehy niektorých, ktorým sa to podarilo?
  https://www.amazon.com/

  8. You Look Like a Thing and I Love You: How Artificial Intelligence Works and Why It’s Making the World a Weirder Place

  Autor: Janelle Shane
  Na UI (umelá inteligencia) začíname spoliehať takmer každý deň. Od komunikácie s telefónom po nemocničnú starostlivosť. No aká inteligentná Umelá inteligencia dnes skutočne je? Shane na príkladoch ukazuje ako sa stroje učia, zlyhávajú a adaptujú sa a ako postupne odrážajú to najlepšie ale aj najhoršie  čo v ľudstve je.
  https://www.amazon.com/

Tak pohodové čítanie…a nezabudnite si vypočuť podcast č. 100. Naozaj stojí zato! Ale vlastne nie len tento, aj všetky pred tým a veríme, že aj tie nasledujúce, ktoré ešte len pripravíme!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ