Akcia Europolu viedla k zatknutiu 11 osôb, ktoré nakupovali falošné eurá na Darknete

Europol

Zdroj: Europol

Ak pravidelne počúvate náš podcast, tak v incident podcaste č.40 sme informovali o akcii portugalskej polície. Tá v júli zasiahla voči tlačiarni falošných eurových bankoviek. Pri akcii podporovanej Europolom zatkli 5 osôb, ktoré predávali falošné bankovky v hodnote 10 a 50 EUR na Darknete. Počas vyšetrovania sa zistilo, že takto predali 26.000 falošných bankoviek.

Akcia mala minulý týždeň pokračovanie. Počas júlovej akcie sa podarilo zaistiť informácie o najväčších zákazníkoch falošných bankoviek. Medzi 9. a 11. decembrom Europol koordinoval zásah v 7 krajinách EÚ. Bolo vykonaných 36 domových prehliadok, zadržaných 44 osôb a z toho 11 bolo zatknutých. Boli zabavené falošné bankovky, drogy, zbrane, doping, nelegálne získané lieky, falošné doklady a virtuálne meny.

Obrázok č.1: Zabavené zariadenia a falošné bankovky
Zdroj: Europol

V Nemecku sa podarilo odhaliť tlačiareň na výrobu falošných dokumentov. Domové prehliadky boli vykonané hlavne v Nemecku (27) a zvyšné v Rakúsku, Francúzsku, Grécku, Írsku, Luxemburgu a Španielsku. Súčasťou článku je aj veľmi poučné video, ktoré vysvetľuje ako si jednoduchým spôsobom skontrolovať pravosť eurových bankoviek.

Obrázok: Europol

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ