Čo je podcast?

Podcast je zvukový súbor, najčastejšie formátu MP3 , ktorý viete počúvať online, no zároveň si ho môžete  stiahnuť a neskôr  počúvať bez pripojenia na internet. Podcast je zvyčajne vydávaný v pravidelných intervaloch. Podcastov je veľke množstvo, v rôznych jazykoch a na rozmanité témy. Prihlásiť sa na pravidelný odber podcastu môžete v aplikácii na prehrávanie podcastov.

Po prihlásení sa k odberu si môžete jednotlivé vydania podcastu stiahnuť na svoje zariadenie. Stiahnuté podcasty môžete neskôr počúvať aj keď nemáte práve pripojenie na internet. Podcasty môžete počúvať na mobile, tablete, notebooku cez slúchadlá, reproduktory alebo v aute cez bluetooth alebo audio kábel.

Ako nás počúvať?

Apple iPhone a iPad

Telefóny a tablety od Apple majú svoju vlastnú aplikáciu s názvom Podcasts. Stačí ju otvoriť a na spodnej strane stlačiť „Library“ (Knižnica). Následne stlačte vpravo hore „Edit“ (Editovať) a kliknite na „Add a Podcast by URL“. Vložte tento link:
https://anchor.fm/s/7574b9c/podcast/rss
a kliknite „Subscribe“ (Odoberať). 

Google Android mobil alebo tablet

Pre Android platformu existuje veľké množstvo aplikácii a spôsob pridania podcastu je podobný. Popíšeme jeho pridanie v aplikácii AntennaPod. Stiahnite si aplikáciu z Google Play tu. Nainštalujte a spustite si aplikáciu. V ľavom hornom rohu je menu (tri vodorovné čiarky), stlačte ikonku menu a zvoľte „Subscriptions“. Stlačte veľké štvorcové tlačidlo so symbolom „+“ a textom „Add Podcast“. V novom okne nájdite sekciu „Add Podcast by URL“ a vložte tento link:
https://anchor.fm/s/7574b9c/podcast/rss
a stlačte „CONFIRM“. Následne stlačte „SUBSCRIBE“ a „OPEN PODCAST“.

Spotify

Otvorte prehliadač internetu na mobile, tablete alebo počítači kde máte nainštalovaný program Spotify. Prejdite na stránku, ktorú práve v tejto chvíli čítate. Kliknite na tento link: Spotify
Na mobile a tablete sa vám otvorí aplikácia Spotify a budete si nás môcť pridať do vašej knižnice. Na Windows počítači budete môcť spustiť Spotify tlačidlom „PLAY ON SPOTIFY“ alebo sa budete musieť najprv prihlásiť do Spotify a následne si ho pridáte do svojej knižnice (chovanie závisí od použitého prehliadača).

Audiolibrix

Audiolibrix je najväčší katalóg slovenských a českých podcastov. Počúvať nás môžete buď priamo na stránke audiolibrixu na tomto linku: incident podcast, alebo si môžete stiahnuť aplikáciu audiolibrix pre mobily a tablety Android alebo Apple.

Anchor cez prehliadač

Ak nás chcete napriek všetkému počúvať na web stránke bez inštalácie akehokoľvek softvéru, prejdite na tento link:
https://anchor.fm/incident

Ostatné spôsoby počúvania

Náš podcast je ešte prístupný na týchto platformách: Apple iTunesBreakerCastboxGoogle PodcastsOvercastPocket Casts, PodBean, RadioPublicStitcher.