Americká vláda sa bojí ransomvér útokov na infraštruktúru prezidentských volieb v roku 2020

Trump

Zdroj: Reuters

CISA (Cybersecurity Infrastructure Security Agency) má obavy, že databázy voličov by mohli byť v roku 2020 cieľom ransomvér útokov. Ak sledujete naše podcasty a web tak viete, že americké firmy, vládne organizácie a mestá boli zasiahnuté vlnou ransomvéru. Pozrite si mapu ransomvéru v USA. Informovali sme aj o veľkých útokoch v Európe (Norsk Hydro, Eurofins Scientific).

Vláda USA pripravuje program, ktorý začne o mesiac. Tento program bude zameraný na ochranu databáz voličov a systémov. Tieto systémy sa používajú na kontrolu toho, či je volič oprávnený voliť. Bez prístupu k nim by sa narušili voľby. Tieto systémy boli viac alebo menej zasiahnuté už pri voľbách v roku 2016.

Je správne, že vládni predstavitelia označujú tieto systémy ako vysoko rizikové. Tieto systémy sú tie, ktoré musia byť pripojené do internetu. Dôvodom je, že každý štát aktívne pridáva, maže a mení údaje v databáze počas celého roka.

CISA program má za úlohu poskytnúť predstaviteľom v jednotlivých štátoch informácie, penetračné testy, skenovanie zraniteľností a odporúčania ako sa pripraviť na ransomvér. Americká vláda by nemala zabudnúť aj na ovplyvňovanie volieb prostredníctvom sociálnych sietí a internetu. To bude kvôli ľahostajnému postoju firiem ako Facebook, Google (YouTube) alebo Twitter oveľa tažší oriešok.

Obrázok: „Donald Trump“ by Matt Johnson, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ