Banka Fineco odporúčala svojim zákazníkom googliť svoje nové heslo a limitovala ho na 8 znakov

Fineco

Zdroj: Vice/MOTHERBOARD, Giorgio Bonfiglio

Banka Fineco bola založená v roku 1999 a v tejto chvíli obsluhuje 1,3 milióna zákazníkov v Taliansku a Británii. Podľa web stránky banky spravuje finančné aktíva vo výške takmer 70 miliárd libier.

Banka na svojej stránke odporúčala nezvyčajný spôsob kontroly bezpečnosti hesla. Zákazníci mali nakopírovať svoje heslo do vyhľadávača Google a keď dostali menej ako 10 výsledkov mali heslo považovať za bezpečné (facepalm).

Po kontaktovaní podpory ohľadom tejto „rady“ pre zákazníkov, sa predstaviteľ banky vyjadril, že chápu dôvod kritiky tohto spôsobu a už nebudú niečo také zákazníkom odporúčať. To však nebolo všetko.

Heslo môže byť maximálne 8 znakov dlhé (facepalm). Banka takisto umožňuje zmeniť heslo poštou. Dobre vidíte, starou dobrou poštou vám dôjde nové heslo. Táto služba je za poplatok. Ešte šťastie, že zmena na webe je zadarmo.

Jediná pozitívna správa je, že súčasťou celej registrácie účtu je aj povinné zriadenie druhého faktoru, takže slabé heslo nie je jediná vec, ktorá stojí medzi peniazmi zákazníka a kriminálnikmi.

Za nepochopiteľné „rady“ ohľadom hesiel a celkovú politiku hesiel udeľujeme banke Fineco titul fail týždňa.

Obrázok: „Das am häufigsten verwendete Passwort 123456 ist ein großes Sicherheitsrisiko“ by Marco Verch, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…