Britská polícia „dočasne“ zastavila spoluprácu s Eurofins po tom, čo ich paralyzoval ransomvér

Eurofins

Zdroj: BBC

Ešte 4.júna sme vás informovali, že firma Eurofins Scientific poskytujúca služby v bioanalýze, bola obeťou ransomvér útoku. V tom čase sme vedeli len to, že bolo zasiahnutých niekoľko pobočiek, ale rozsah problémov vtedy nebol známy. Podľa novej správy BBC je to vážne.

Eurofins Scientific poskytuje DNA testovanie, toxikologické analýzy, testy zbraní a forenznú analýzu počítačov pre britskú políciu. Firma má 50% podiel na týchto službách a ročne spolupracuje na 70.000 prípadoch. Prerušenie služieb negatívne ovplyvní vyšetrované prípady.

NPCC (National Police Chiefs‘ Council) vedie núdzový tím, ktorého snahou bude minimalizovať dosah výpadku na vedené vyšetrovania. Je dôležité zistiť v spolupráci s Eurofins Scientific, či nedošlo k manipulovaniu s analýzami.

V roku 2012 boli zatvorené všetky štátne laboratória a odvtedy tieto služby poskytujú len súkromné firmy. Vďaka manipulácii výsledkov v jednej z nich museli minulý rok zrušiť 40 obvinení za riadenie auta pod vplyvom a tisíce ich muselo byť preverených znova. Ďalšia firma skrachovala a polícia musela preverovať zjavne zbabrané analýzy.

Obrázok: „On “Jobs that Pay” Tour Governor Visits Eurofins Lancaster Laboratories“ by Governor Tom Wolf, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…