Burza pre kryptomeny Binance prišla o bitcoiny v hodnote 40 miliónov dolárov

Binance

Zdroj: Binance

Burza Binance prišla včera o 7000 bitcoinov pri krádeži z ich bitcoin peňaženky. Táto suma predstavuje 2% ich bitcoinov a bude pokrytá zo SAFU (Secure Asset Fund for Users). Bitcoiny používateľov by nemali byť dotknuté.

Hackeri podľa všetkého pomocou rôznych techník získali od používateľov API kľúče, kódy pre multifaktorovú autentifikáciu a iné potrebné informácie. Potom si počkali na vhodný moment a previedli jednou transakciou 7000 bitcoinov.

Binance predpokladá, že bezpečnostná kontrola systémov bude trvať jeden týždeň. Počas tohto času nebude možne vyberať ani vkladať. Ak bude kontrola trvať dlhšie, tak sa predĺži aj zákaz výberov a vkladov. Obchodovanie bude povolené.

Ak obchodujete na burzách kryptomeny a máte čo stratiť, je dôležité byť maximálne opatrný. Prvá rada je mať vyhradený počítač na finančné operácie a nepoužívať na ňom email (malvérové prílohy a linky prichádzajú emailom). Prehliadač používajte len na prístup k stránkam na ktorých obchodujete. Používajte dlhé heslá a multifaktorovú autentifikáciu. Udržujte počítač a jeho aplikácie aktuálne. Nepoužívajte tento vyhradený počítač na prístup k sociálnym sieťam.

Obrázok: „Coinkite Coldcard Hardware Wallet“ by Gareth Halfacree, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ