Čínska bezpečnostná výskumníčka našla vo svojom Airbnb kameru skrytú vo Wi-Fi smerovači

Airbnb

Zdroj: The Register

Poskytovateľ ubytovania v meste Qingdao v provincii Shandong si vybral zlého nájomníka alebo lepšie povedané nájomníčku. Yunfei (prezývka) pracuje v odbore digitálnej bezpečnosti a vždy kontroluje izby v hoteloch kde je ubytovaná. Hneď na začiatku jej boli podozrivé pohybové senzory pri vstupe a v obidvoch spálňach. Keďže byt neprešiel renováciou, bolo to pre ňu veľmi zvláštne.

Použila teda nálepky, aby prelepila pohybové senzory a otočila ich k stene. Následne skontrolovala vizuálne televízor a dymový detektor. Napokon si v spálni všimla Wi-Fi smerovač smerujúci ledkami na posteľ. To už bolo veľmi podozrivé. Pri obhliadke si všimla, že smerovač ma vzadu 4 porty ale vpredu 5 LED kontroliek. Kontrolou na webe podľa modelu zistila, že by mal mať smerovač len 4 LED kontrolky. Po rozskrutkovaní smerovača bolo všetko jasné, vnútri bola kamera aj s pamäťovou kartou (fotky na stránke The Register).

Privolala políciu a tá zariadenie zabavila. Polícia neskôr uviedla, že zatkla majiteľa a bol odsúdený na 20 dní väzenia. O týchto praktikách sme už informovali. Reakcia Airbnb na tieto prípady nie je ideálna. Už sa stalo, že aj napriek nahláseniu nedovolenej kamery, firma Airbnb pokojne nechala ubytovanie v ponuke. Pred dovolenkovou sezónou by ste sa mali patrične pripraviť, a preto sme pre vás ešte v apríli pripravili incident sprievodcu detekciou skrytých kamier.

Obrázok: „Artistic Nude“ by Roxy, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ