Dvaja zamestnanci bezpečnostnej firmy zatknutí po nevydarenom teste fyzickej bezpečnosti súdu v štáte Iowa

PenTest

Zdroj: Des Moines Register, Ars Technica

V stredu 11.9.2019 boli zatknutí dvaja muži, ktorí sa vlámali do budovy okresného súdu v Dallase v štáte Iowa. Muži mali so sebou náradie používané pri vlámaniach. Po spustení alarmu našli zasahujúci policajti dvoch mužov na treťom poschodí súdu.

Po zatknutí sa dvaja muži vyjadrili, že boli najatí na to, aby otestovali fyzickú bezpečnosť súdu a rýchlosť reakcie policajných zložiek. Môžme konštatovať, že test dopadol pre policajtov pozitívne. Neskôr sa ukázalo, že obidvaja muži Justin Wynn a Gary Demercurio pracujú pre bezpečnostnú firmu Coalfire.

Podľa dostupných informácií štátni súdni úradníci zabudli informovať okresných o tomto teste. Štátni súdni úradníci zaslali na okresný súd ospravedlnenie a z jeho obsahu vyplýva, že nepredpokladali fyzický prienik do budovy súdu v okrese Dallas, Iowa.

Obidvaja muži boli zatknutí a neskôr vo štvrtok prepustení na kauciu (50.000 dolárov za každého). Obidvaja predstúpia 23.septembra 2019 pred súd v tej istej budove, ktorú sa snažili otestovať vlámaním.

Ťažko hodnotiť podiel viny na tomto chaose, ale titul fail týždňa udeľujeme spoločne štátnym súdnym úradníkom zo štátu Iowa aj firme Coalfire. Prvým za nepochopenie toho čo si kúpili, druhým za zjavne neúplné vysvetlenie zákazníkovi čo a ako idú testovať.

Obrázok: „Iowa Judicial Building“ by Phil Roeder, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ