Eurofins Scientific prevádzkujúci viac ako 800 laboratórií po celom svete zasiahol ransomvér

Eurofins

Zdroj: Eurofins Scientific

Eurofins Scientific na svojej stránke uvádza, že je globálny líder v bioanalýze. Zamestnáva okolo 45.000 zamestnancov vo viac ako 800 laboratóriách v 47 krajinách. Má vo svojej ponuke viac ako 200.000 analytických metód. Dokáže testovať jedlo, kozmetiku, lieky. Ponúka služby v analýze genómu, forenznej analýze a rôznych iných oblastiach.

Včera oznámili, že sa stali obeťou ransomvér útoku. Ich IT bezpečnostný tím zachytil útok v nedeľu 2.6.2019 a hneď vypol veľa systémov a serverov, aby zabránil šíreniu nákazy. Podľa dostupných informácii bolo zasiahnutých viac pobočiek, presné číslo Eurofins Scientific neuviedol.

V tejto chvíli prebieha obnova systémov v postihnutých pobočkách. Je zrejmé, že ransomvér útok narušil schopnosť týchto pobočiek poskytovať služby. Na Slovensku prevádzkovatelia podobných zariadení môžu spadať pod zákon o kybernetickej bezpečnosti platný od 1.1.2019. Z tohto zákona vyplývajú prevádzkovateľom tzv. základnej služby rôzne povinnosti ohľadom hlásenia incidentov a vykonania bezpečnostných opatrení. Ak sa vás to týka a chcete vedieť viac, ozvite sa nám.

Obrázok: „On “Jobs that Pay” Tour Governor Visits Eurofins Lancaster Laboratories“ by Governor Tom Wolf, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…