Eurofins Scientific prevádzkujúci viac ako 800 laboratórií po celom svete zasiahol ransomvér

Eurofins

Zdroj: Eurofins Scientific

Eurofins Scientific na svojej stránke uvádza, že je globálny líder v bioanalýze. Zamestnáva okolo 45.000 zamestnancov vo viac ako 800 laboratóriách v 47 krajinách. Má vo svojej ponuke viac ako 200.000 analytických metód. Dokáže testovať jedlo, kozmetiku, lieky. Ponúka služby v analýze genómu, forenznej analýze a rôznych iných oblastiach.

Včera oznámili, že sa stali obeťou ransomvér útoku. Ich IT bezpečnostný tím zachytil útok v nedeľu 2.6.2019 a hneď vypol veľa systémov a serverov, aby zabránil šíreniu nákazy. Podľa dostupných informácii bolo zasiahnutých viac pobočiek, presné číslo Eurofins Scientific neuviedol.

V tejto chvíli prebieha obnova systémov v postihnutých pobočkách. Je zrejmé, že ransomvér útok narušil schopnosť týchto pobočiek poskytovať služby. Na Slovensku prevádzkovatelia podobných zariadení môžu spadať pod zákon o kybernetickej bezpečnosti platný od 1.1.2019. Z tohto zákona vyplývajú prevádzkovateľom tzv. základnej služby rôzne povinnosti ohľadom hlásenia incidentov a vykonania bezpečnostných opatrení. Ak sa vás to týka a chcete vedieť viac, ozvite sa nám.

Obrázok: „On “Jobs that Pay” Tour Governor Visits Eurofins Lancaster Laboratories“ by Governor Tom Wolf, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ