Europol zabavil 30.506 domén, na ktorých sa predávali pirátske kópie a podvrhy svetových značiek

Europol

Zdroj: Europol

Vďaka spolupráci policajných zložiek 18 európskych krajín medzi nimi aj Slovenska sa podarilo zabaviť 30.506 domén. Na týchto doménach sa predávali a distribuovali podvrhy a pirátske kópie. Medzi predávané produkty patrili lieky, filmy, ilegálne streamovanie, softvér, elektronika a iné produkty.

Počas akcie zatkli 3 podozrivých, zabavili 26.000 produktov ako oblečenie a parfumy, 363 litrov alkoholu a rôzny hardvér. Zablokovali 150.000 EUR na viacerých bankových účtoch a online platobných platformách.

Iniciatíva na postihovanie stránok predávajúcich podvrhy a pirátske kópie vznikla ešte v roku 2014. Europol má snahu vytvoriť bezpečnejšie prostredie pre zákazníkov tým, že spolupracuje s množstvom krajín a súkromných subjektov.

V tomto roku Europol podporovaný European Union Intellectual Property Office (EUIPO) podporoval množstvo vyšetrovaní kriminality na internete, poskytoval školenia pre vyšetrovateľov a v júni v španielskej Malage usporiadal konferenciu na túto tému.

Koniec roka je vždy najvýnosnejší z hľadiska online predaja, a preto zabavenie obrovského množstva domén s podvrhmi zasiahne do plánov online kriminálnikov.

Obrázok: „Iconic Parisian luxury“ by joanne clifford, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

ITAPA 2022: Výber TOP spíkrov kongresu

ITAPA 2022: Výber TOP spíkrov kongresu Téma: Ženy v IT, úspešné podnikateľky Anca D. Goron, expertka na umelú inteligenciu, zakladateľka 2 startupov, ktorá bola zaradená do…

Richard „Citrón“ Lintner exkluzívne pre ITAPA

Tlačová informácia Richard „Citrón“ Lintner exkluzívne pre ITAPA: Vychovávame výnimočných ľudí. Nie vďaka, ale skôr napriek systému Bratislava, 22. november 2022 – Je tomu už…