Film The Matrix má 20 rokov

Matrix

Zdroj: incident.sk

Legendárny film The Matrix má 20 rokov. Príbeh počítačového hackera, ktorý vďaka záhadným rebelom príde na to, že žije v simulácii vyšiel 29.marca 1999. V hlavnej úlohe Keanu Reeves ako Neo, Carrie-Anne Moss ako Trinity, Laurence Fishburne ako Morpheus a Hugo Weaving ako Agent Smith. Film sa preslávil trikom známym pod názvom „Bullet Time“. Tento trik bol neskôr použitý v ďalších filmoch, ale aj v hre Max Payne vydanej v roku 2001. Ako by sme mohli zabudnúť na legendárny mobilný telefón Nokia 8110 „banán“, alebo čierny Lincoln Continental z roku 1965, na ktorom sa vozia vo vnútri Matrixu.

Hneď v našom druhom podcaste sme spomínali ako Jet Li, legendárny majster bojových umení a herec odmietol hrať v pokračovaniach Matrixu. Dôvodom bolo že chceli jeho bojové umenie zdigitalizovať a požadovali od neho plné práva na tieto dáta. To Jet Li odmietol. Ľudia doteraz citujú vety z filmu. Moja najobľúbenejšia je, keď Cypher (hraje ho Joe Pantoliano) povie agentovi Smithovi: „Ignorance is bliss (Sladká nevedomosť)“. Potom mu začne vysvetlovať, že chce byť vložený naspäť do Matrixu a z reálneho života si nechce pamätať nič, absolútne nič.

Film aj jeho pokračovania sú prístupné na službe Netflix aj na Slovensku. Niektorí z nás ho majú dokonca na originálnom DVD :o). Tento film sme vybrali v našom vianočnom podcaste spolu s ďalšími do TOP 10, ktoré sme odporúčali si pozrieť počas sviatkov.

Obrázok: Miro/incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ