Firefox začal blokovať sledovacie cookies tretích strán a skripty na dolovanie kryptomien na desktope a Androide

Firefox

Zdroj: Mozilla

Od včera začala Mozilla vo svojom prehliadači Firefox štandardne blokovať sledovacie cookies tretích strán a skripty na dolovanie kryptomien. Zmena sa týka prehliadača Firefox na desktope (Windows, Linux, macOS) a mobilnej platformy Android.

Počnúc novou verziou číslo 69.0 vydanou včera bude nastavenie Enhanced Tracking Protection zapnuté štandardne, čo určite posilní bezpečnosť a ochranu súkromia ľudí používajúcich Firefox. Nastavenie bola najprv zapnuté v júni 2019 pre nových používateľov a doteraz ho používalo 20% ľudí. S novým štandardným nastavením by mali mať ochranu zapnutú všetci (ak si ju nezmenia manuálne).

Obrázok: Ako otvoriť nastavenie blokovania obsahu
Zdroj: incident.sk

Obrázok: Nastavenie blokovania obsahu
Zdroj: incident.sk

Firefox ponúka aj blokovanie fingerprinting skriptov, ktoré stiahnu podrobnú konfiguráciu vášho počítača po návšteve web stránky. Táto informácia umožňuje sledovanie vášho správania sa na webe, lebo vás dokáže jednoznačne identifikovať. Ak tomu chcete zabrániť, nastavte si striktný mód. Blokovanie fingerprinting skriptov bude v budúcnosti presunuté do štandardného nastavenia.

Obrázok: Mozilla

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…