Firma Crown Sterling si zaplatila prednášku na konferencii Black Hat, inak by sa tam určite nedostala

TimeAI

Zdroj: Vice/MOTHERBOARD

Tajomná technológia TIME AI™

Všetko sa to začalo keď Robert Grant z firmy Crown Sterling odprednášal sponzorovanú prednášku s názvom:“The 2019 Discovery of Quasi-Prime Numbers: What Does This Mean For Encryption?“. V nej popísal technológiu TIME AI™ (áno, podľa všetkého je názov trademark), ktorá vraj poskytuje kvantovú enkrypciu.

Na stránke TIME AI™ sa môžete dočítať, že technológia používa „5D Enkrypciu“ využívajúc „biometriu a nekonečnú variabilitu a dynamický rozsah hudby“. Takisto stojí za zmienku že, „TIME AI™ technológia je navrhnutá tak, aby sa obalila okolo vašich dát a aplikácii“. Obaľuje ju svišť v lese alobalom? Predpokladám, že váš BS detektor už bliká.

Sponzorovaná prednáška alebo ako si urobiť hanbu

Je potrebné poznamenať, že táto prednáška bola sponzorovaná. Firma si zaplatila, aby mohla prednášať na konferencii Black Hat. Sponzorované prednášky neprechádzajú kontrolou odbornej komisie, tak ako riadne nesponzorované prednášky. V publiku však boli odborníci na kryptografiu.

Jeden z nich Jean-Philippe Aumasson vtipne live tweetoval celú komédiu Roberta Granta (odporúčam Aumassonovu knihu „Serious Cryptography: A Practical Introduction to Modern Encryption“). Ďalším v publiku bol Dan Quido, ktorý počas otázok a odpovedí kritizoval Granta, že ponúka neotestovanú technológiu na kryptovanie. To môže ohroziť ľudí, ktorí sa na ňu budú spoliehať. Dan Quido bol vyvedený po slovnej konfrontácii z miestnosti ochrankou.

Neskôr v rozhovore Dan Quido obvinil Granta a jeho firmu, že podvádzajú zákazníkov aj investorov. Aj iní výskumníci mali rovnaký názor, a preto organizátori odstránili materiály o prednáške zo stránky Black Hat konferencie. Black Hat má špičkovú komisiu zloženú z odborníkov na posudzovanie prednášok o kryptografii. Bohužiaľ v tomto prípade nemohli nijako ovplyvniť sponzorovanú prednášku. Organizátori rozmýšľajú nad tým, že aj sponzorované prednášky budú prechádzať kontrolou obsahu.

Jednoznačne fail týždňa

Oblasť digitálnej bezpečnosti je vďačným miestom pre podvodné produkty, služby a firmy. Crown Sterling nie je prvá ani posledná firma skúšajúca kam sa dá zájsť. Vybrali si však veľmi náročnú oblasť kryptografie, kde je ťažké dlho ťahať niekoho za nos. Za snahu priživiť sa na mene konferencie Black Hat a tlačiť neoverenú bezpečnostnú technológiu podobajúcu sa na astrológiu udeľujeme firme Crown Sterling titul fail týždňa.

Obrázok: TIME AI™

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…