Flipboard musel kvôli hacku resetovať heslá miliónom ľudí

Flipboard

Zdroj: TechCrunch

Web stránka a aplikácia na čítanie noviniek a správ Flipboard musela zresetovať heslá miliónom svojich používateľov po tom, čo hackeri napadli ich systémy. Útočníci boli v ich systémoch od júna 2018 do marca 2019 a potom krátko v apríli 2019.

Podľa všetkého hackeri skopírovali používateľské mená, emailové adresy, heslá a prístupové tokeny pre služby tretích strán. Flipboard odmietol komentovať koľko používateľov bolo zasiahnutých, ale službu používa mesačne okolo 150 miliónov ľudí.

Heslá vytvorené po 14.3.2012 su hešované funkciou bcrypt. Staršie heslá používajú SHA-1. Ak teda máte účet na službe Flipboard a nedostali ste upozornenie, zmeňte si pre istotu heslo. Použite svoj obľúbený password manager na vygenerovanie nového. Používate password manager však?

Obrázok: Flipboard

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

ITAPA 2022: Výber TOP spíkrov kongresu

ITAPA 2022: Výber TOP spíkrov kongresu Téma: Ženy v IT, úspešné podnikateľky Anca D. Goron, expertka na umelú inteligenciu, zakladateľka 2 startupov, ktorá bola zaradená do…

Richard „Citrón“ Lintner exkluzívne pre ITAPA

Tlačová informácia Richard „Citrón“ Lintner exkluzívne pre ITAPA: Vychovávame výnimočných ľudí. Nie vďaka, ale skôr napriek systému Bratislava, 22. november 2022 – Je tomu už…