Google si pri čistení aplikácií v Google Play zavolal na pomoc firmy ESET, Lookout a Zimperium

GooglePx

Zdroj: Wired

Píšeme o tom na našom blogu a hovoríme o tom často v našich podcastoch, že Google má problém zabrániť malvéru, aby sa dostal do ich obchodu Google Play. Google sa dlhodobo snažil niečo s týmto problémom urobiť, ale veľmi sa mu doteraz nedarilo. Včera oznámili novinku, vytvorili App Defense Alliance, ktorá má pomôcť skenovať aplikácie pred publikovaním v Google Play.

Členmi sú tri známe antivírusové spoločnosti: ESET, Lookout a Zimperium. Tieto firmy sa dlhodobo venujú výskumu malvéru na platforme Android a majú skúsených malvérových výskumníkov. Teraz budú ich znalosti využívané pri skenovaní nových aplikácii. Integrovať systémy týchto firiem nebolo jednoduché, lebo denne si musia poradiť s tisíckami aplikácií. Základy aliancie boli položené už pred viac ako dvoma rokmi.

Firmy prinášajú do spoločnej aliancie svoje skúsenosti a nástroje. ESET má v cloude informácie o známych malvéroch a analytické postupy na rozoznanie škodlivých aplikácií. Lookout má databázu 80 miliónov rôznych binárnych súborov a telemetriu zo svojej aplikácie nainštalovanej u zákazníkov na rozoznanie škodlivých aplikácií. Zimperium používa strojové učenie na vytvorenie profilu škodlivej aplikácie a skener na zariadeniach zákazníkov.

Je zaujímavé, že firma Google má skúsenosti s bezpečnosťou aj veľkými dátami, ale s malvérom v Google Play si doteraz nedokázala poradiť. Uvidíme či táto iniciatíva pomôže a či prinesie viditeľný pozitívny efekt. Google vzhľadom na doterajšie problémy s malvérom pre Android už nemá čo stratiť.

Obrázok: Google

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ