Hacker „Gnosticplayers“ vypustil skoro miliardu záznamov zo 44 spoločností za 2 mesiace

Hacker

Zdroj: ZDNet

Hacker je zodpovedný za hacknutie 44 spoločností. V rozhovore pre ZDNet vo februári sľuboval, že sa dostane na miliardu záznamov a teraz je k tomu blízko. Dáta vypúšťa po častiach. Doteraz vydal 4 balíky údajov, minulotýždňový je piaty v poradí. ZDNet kontaktoval postihnuté firmy a väčšina z doterajších 38 firiem potvrdila úniky. Piaty balík dal hacker na predaj za 0,8463 Bitcoinu čo je zhruba 4350 dolárov. Čo je zaujímavé, dáta dal na predaj na dark webe „Dream Market“, aj keď tento končí 30.apríla svoju činnosť.

Dáta z takýchto únikov sa obyčajne neobchodujú otvorene na dark weboch. Zvyčajne hackeri ako „Gnosticplayers“ to čo získajú hackovaním predávajú overeným partnerom. Títo partneri dáta usporiadajú a emaily predajú spamerom, finančné údaje podvodníkom. Mená a rozšifrované heslá skončia u operátorov botnetov. Ide o lukratívny biznis a málokto má záujem o publicitu na dark weboch.

Podľa všetkého ide hackerovi „Gnosticplayers“ o slávu a reputáciu. To sa stalo už viacerým hackerom osudným. Publicita tohto druhu v tomto „biznise“ sa nevypláca.

Obrázok: „Vadim“ by Ed Ivanushkin, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ