Hackeri preberajú účty ľudí na službe Twitter a robia cez ne reklamu na pochybnú stránku predávajúcu masky

Fake web

Zdroj: Vice/MOTHERBOARD

Neznámi hackeri začali včera 24.3.2020 agresívnu reklamnú kampaň na pochybnú webstránku, ktorá ponúka ochranné masky aj toaletný papier. Robili to tak, že prevzali kontrolu nad existujúcimi účtami obyčajných ľudí na službe Twitter.

Behom pár hodín uverejnili stovky tweetov s reklamou na ich web stránku. Správy boli písané lámanou angličtinou. Jednou z obetí bol aj Todd Feathers, ktorý píše pre Motherboard. Podľa podpory služby Twitter sa na jeho účet prihlásil niekto z Virginie. Samozrejme mohlo ísť o hacknutý počítač.

Útočníci využili prístup k jeho účtu nielen na zverejnenie statusov, ale aj na poslanie priamych správ jeho sledovateľom s linkou na web stránku masksfast[.]us. Stránka je v tejto chvíli stále aktívna. NENAKUPUJTE NA NEJ!

Účet Todda Feathersa nebol jediný postihnutý, na službe Twitter sa dali nájsť ďalšie účty, ktoré robili reklamu na podvodnú web stránku. Web stránka je jednoduchá a ponúka digitálne teplomery, masky a dokonca toaletný papier (na západ od nás a v USA je občas problém s dostatkom toaletného papiera).

Podľa dostupných informácií bola web stránka vyrobená len deň predtým. IP adresa hostuje aj ďalšie veľmi podobné web stránky. Všelijakí väčší aj menší kriminálnici zneužívajú súčasnú situáciu s koronavírusom. Buďte opatrní a nenechajte sa napáliť podvodnými stránkami.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ