Kanadský pivovar Waterloo Brewing prišiel pri podvode o 2,1 milióna dolárov

Beer

Zdroj: CTV NEWS

Celé nešťastie začalo na začiatku novembra tohto roku, keď finančné oddelenie firmy kontaktoval niekto, kto sa vydával za veriteľa pivovaru. Nevieme či podvodníci komunikovali len emailom, alebo aj cez telefón, v každom prípade predvedčili pracovníkov firmy, aby previedli 2,1 milióna dolárov na podvodný účet.

Čo je oveľa horšie, na podvod sa prišlo až teraz. Ak išlo o skúsených podvodníkov, tak peniaze sú už asi navždy stratené. Pivovar naposledy vykázal obrat 49,8 miliónov dolárov, takže prišli naozaj o veľkú sumu. Prípadom sa už zaoberajú kanadské policajné orgány.

Tento útok je špecifický tým, že čisto technické riešenie by ho nezastavilo. Je nutné znova zdôrazniť dôležitosť školení ľudí na finančných oddeleniach a manažérov, aby si uvedomili čo im hrozí. Jedine informovanosť a správne schvaľovacie procesy pri veľkých prevodoch vám môžu zachrániť peniaze.

Aj keď sme fanúšikovia dobrého piva, musíme pivovaru Waterloo Brewing za nezvládnuté školenie zamestnancov a procesy udeliť náš titul fail týždňa.

Obrázok: Waterloo Brewing

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ