Kontrola podanej batožiny na letisku Baltimore-Washington International Airport odhalila raketomet

raketomet

Zdroj: WBALTV11/MSN

Toto znie síce neuveriteľne, ale na letisku Baltimore-Washington International Thurgood Marshall Airport odhalili pracovníci TSA (Transportation Security Administration) v podanej batožine raketomet. Obrázky objaveného raketometu v linku zdroja.

Pracovníci TSA vypátrali muža a zobrali ho na vypočúvanie. Muž z Texasu povedal pri vypočúvaní, že je aktívny vojak a cestuje domov z Kuvajtu. Predstaviteľom TSA povedal, že raketomet si chcel zobrať domov ako suvenír. Ozaj, čo si nosia domov patológovia? Nepíšte, nechcem vedieť.

Predstavitelia TSA sa vyjadrili, že vojenské zbrane nie sú povolené v podanej ani príručnej batožine. Raketomet mužovi zabavili a bol odovzdaný poverenému pracovníkovi na bezpečné zneškodnenie. Zariadenie našťastie nebolo schopné činnosti.

Muž bol nakoniec schopný chytiť svoj pôvodný let. Rozmýšľam len nad tým, čo by sa stalo, keby nebol vojakom ale civilom. Asi by si ho tam nechali dlhšie. Takže milí priatelia, raketomety nechajte doma a zoberte si na dovolenku radšej klobúk a plavky. Bezpečný let prajem ak sa ešte niekam chystáte.

DOPLNENÉ (2.8.2019)

Na internete sa rozbehla živá diskusia o tom, či to je až taký problém. Samozrejme išlo „len“ o zariadenie, ktoré neobsahuje výbušniny a je to v svojej podstate valec na odpálenie skutočnej rakety. Samotná funkčná raketa v batožine by bol veľký problém a dotyčná osoba by musela byť veľmi hlúpa a ašpirovať na Darwinovu cenu. Stále však platí, že aj neškodný valec na odpálenie rakety je vojenské vybavenie, ktoré nie je povolené podľa pravidiel TSA ani v podanej ani v príručnej batožine. Podstata a tak trochu aj humor v článku bol, že napriek jasným pravidlám, ktoré by vojak mal poznať, sa pokúsil niečo také veľké a nepovolené dostať do lietadla. Ak vás zaujíma viac, tak v tomto prípade ide o raketomet AGM-176 “Griffin” a podrobné informácie a obrázky nižšie v článku tu.

Obrázok: „0811-01-N-4774B-237“ by Marion Doss, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…