Let z letiska Newark evakuovaný po tom, čo niekto poslal majiteľom Apple zariadení cez AirDrop fotku samovražednej vesty

JetBlue

Zdroj: The Guardian

Toto je trochu nepríjemná príhoda z USA. Ešte v sobotu musel byť evakuovaný let spoločnosti JetBlue z letiska Newark smerujúci do Tampy na Floride. Dôvodom bol zatiaľ neznámy prankster na palube, ktorý poslal majiteľom Apple zariadení na palube (medzi nimi bol personál lietadla) cez Apple AirDrop fotku samovražednej vesty.

Funkcia AirDrop od Apple využíva Bluetooth a Wi-Fi na jednoduché zdieľanie a posielanie fotiek, dokumentov a iných dát. Štandardne je nastavená na príjem obsahu len od kontaktov v telefóne. Ľudia si však často kvôli jednoduchosti menia nastavenia na „Všetci“ (Everyone). To sa dá zneužiť na posielanie napr. nevyžiadaných fotiek. Používateľ sa síce môže rozhodnúť či fotku prijme, ale aj tak sa mu zobrazí náhľad fotky.

Let bol evakuovaný a mohol odletieť až po kompletnej kontrole políciou a psom na vyhľadávanie výbušnín. Ak sa chcete vyhnúť nepríjemným fotkám na vašom Apple zariadení, tak si zmeňte nastavenie podľa návodu od Apple.

Obrázok: „N585JB JetBlue Airways 2004 Airbus A320-232 C/N 2159 „I Got Blue Babe““ by Tomás Del Coro, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ