Letecké spoločnosti musia vysvetľovať kamery vstavané pod obrazovkami na sedadlách pasažierov

kamery

Zdroj: BuzzFeed News

Všetko to začalo fotkou obrazovky so vstavanou kamerou z letu Singapore Airlines. Vitaly Kamluk si všimol niečo čo vyzeralo ako kamera pod obrazovkou informačného systému. Neskôr sa zistilo, že podobné kamery má aj American Airlines, United Airlines a Delta. Ľudia mali obavy či ich niekto sleduje počas letu.

Hovorca United Airlines vysvetlil, že niektoré ich sedadlá majú vstavané informačné systémy s kamerou. Žiadne z týchto kamier neboli aktivované a United Airlines neplánuje ich využitie v budúcnosti. Následne po otázkach ľudí boli kamery zakryté nálepkou.

Kamery sa tam nachádzajú ako štandardná výbava od výrobcu a v budúcnosti by sa dali použiť na videotelefonovanie. Otázka je či vstavané kamery bola požiadavka leteckých spoločností, alebo cena kamier je tak nízka, že sa ich výrobcovia rozhodli pridať ako bonus.

Kamery sú dnes všadeprítomné. Nachádzajú sa v bytoch, domoch, office budovách, výťahoch, v centrách miest. Najnovší hlasový asistent ako Portal od Facebooku má tiež kameru, ktorá vás dokonca sleduje ako sa pohybujete po izbe. Ak si myslíte, že v prírode budete sami, tak sa mýlite. Nedávno som sa prechádzal okolo nemenovaného jazera na Slovensku a všade dookola boli oznamy o nainštalovaných fotopasciach. Zrejme aby ste nič nezničili.

Obrázok: „DXB (16)“ by Sebastian Stephan Thiel, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ