Mark Zuckerberg a Sheryl Sandberg odmietli predvolanie od kanadského parlamentu

MZ

Zdroj: Engadget

Dvaja hlavní predstavitelia sociálnej siete Facebook odmietli predvolanie od kanadského parlamentu. Riskujú, že môžu byť obvinení z jeho pohŕdania. Vypočutie sa malo uskutočniť v meste Ottawa na konci tohto týždňa. Namiesto seba posielajú svojich podriadených.

Na stretnutí sa má diskutovať o súkromí a demokracii a mali by sa ho zúčastniť zástupcovia 10 krajín. Predseda kanadskej parlamentnej komisie Bob Zimmer poznamenal pre CNN, že zúčastnení zastupujú 450 miliónov občanov. Takisto je presvedčený, že do Kanady to nie je pre zástupcov sociálnej siete Facebook tak ďaleko.

Mark aj Sheryl už v minulosti vypovedali pred americkým kongresom a Mark aj pred európskym parlamentom. Mark Zuckerberg sa v minulosti opakovane vyhýbal predvolaniam od predstaviteľov iných krajín. Naposledy odmietol predvolanie od britských predstaviteľov.

Otázka je do akej miery tieto predvolania niečo vyriešia. Predchádzajúce vystúpenia priniesli len vyhýbavé a nacvičené odpovede, ktoré nikam neviedli. Možno je už na čase razantnejšie riešenie regulačných orgánov.

Obrázok: „Mark Zuckerberg F8 2019 Keynote“ by Anthony Quintano, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

ITAPA 2022: Výber TOP spíkrov kongresu

ITAPA 2022: Výber TOP spíkrov kongresu Téma: Ženy v IT, úspešné podnikateľky Anca D. Goron, expertka na umelú inteligenciu, zakladateľka 2 startupov, ktorá bola zaradená do…

Richard „Citrón“ Lintner exkluzívne pre ITAPA

Tlačová informácia Richard „Citrón“ Lintner exkluzívne pre ITAPA: Vychovávame výnimočných ľudí. Nie vďaka, ale skôr napriek systému Bratislava, 22. november 2022 – Je tomu už…