„Nehacknuteľný“ USB disk eyeDisk sa dá ľahko hacknúť

eyedisk

Zdroj: TechCrunch

Je niekoľko spôsobov ako sa zhovadiť v oblasti marketingu bezpečnostných produktov. Jeden je tvrdiť, že používate military-grade šifrovanie. Druhý je tvrdiť, že váš produkt je nehacknuteľný. Je to výzva, ktorá vždy nájde odozvu. A tak sa aj stalo.

Obrázok č.1: „Unhackable“ USB Flash Drive

Pen Test Partners je britská bezpečnostná firma a tá sa chytila tejto výzvy. Produkt eyeDisk mal byť bezpečný preto, lebo na odomknutie používa zrenicu oka. Bezpečnostný výskumník David Lodge zistil, že nastavené záložné heslo sa dá ľahko odchytiť. Záložné heslo slúži na odomknutie v prípade problému s čítačkou zrenice, alebo v prípade zranenia oka.

Firma dodávajúca tento produkt bola informovaná, ale neskôr už nekomunikovala. Celú katastrofu si môžete prečítať na blogu Pen Test Partners.

Za bombastický marketing a ľahko hacknuteľný produkt udeľujeme výrobcovi eyeDisk titul fail týždňa.

Obrázok: eyeDisk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

ITAPA 2022: Výber TOP spíkrov kongresu

ITAPA 2022: Výber TOP spíkrov kongresu Téma: Ženy v IT, úspešné podnikateľky Anca D. Goron, expertka na umelú inteligenciu, zakladateľka 2 startupov, ktorá bola zaradená do…

Richard „Citrón“ Lintner exkluzívne pre ITAPA

Tlačová informácia Richard „Citrón“ Lintner exkluzívne pre ITAPA: Vychovávame výnimočných ľudí. Nie vďaka, ale skôr napriek systému Bratislava, 22. november 2022 – Je tomu už…