Niekto hackuje Nintendo účty a cez pripojený PayPal alebo kartu nakupuje Fortnite virtuálnu menu

Nintendo Mario Kart

Zdroj: ZDNet

Postupné hackovanie Nintendo účtov prebiehalo už počas minulého mesiaca, ale len teraz sa dostalo do povedomia. Minulý víkend začali ľudia hlásiť prístupy na svoje účty z neznámych IP adries a dostávali o tom emailové upozornenia.

V tejto chvíli nie je jasné ako dochádza k hackovaniu. Typicky sa zneužívajú už uniknuté heslá a útočníci ich skúšajú na iných službách toho istého človeka. V tomto prípade však niektoré obete hlásia, že mali unikátne a dlhé heslo, ktoré nepoužívali nikde inde.

Nintendo sa zatiaľ nevyjadrilo, aj keď v poslednej dobe odporúčali na sociálnych sieťach používateľom zapnúť 2FA (dvojfaktorovú) autentifikáciu. Veľká časť ľudí hlási aj finančné škody, lebo útočníci využili k účtu pripojenú kartu alebo PayPal na nákup virtuálnej meny v hre Fortnite.

Nintendo 2FA

Obrázok č.1: Výzva firmy Nintendo na zapnutie 2FA.
Zdroj: Nintendo of America

V tejto chvíli je ťažké zistiť koľko ľudí prišlo o peniaze, ale sociálne siete sú plné správ nahnevaných ľudí. Medzi obeťami sú aj novinári venujúci sa hrám na portáloch LootPots a Ars Technica. ZDNet dokonca našiel reklamy ponúkajúce Fortnite V-Bucks virtuálnu menu zjavne pochádzajúcu z hacku Nintendo účtov.

Ak máte Nintendo účet odporúčame skontrolovať históriu prihlásenia, zmeňte si heslo (začnite používať manažéra hesiel ak tak ešte nerobíte), odhláste sa zo všetkých zariadení (môžete to urobiť v histórii prihlásení) a zapnite si 2FA.

Obrázok: „MARIO CART.“ by MIKI Yoshihito, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ