Nový incident podcast č.21 pre 16.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete? Unikli citlivé údaje o policajtoch a agentoch FBI, konečne vieme kto bol za dark webom Silk Road 2 a ak neviete kde ste boli fyzicky pred piatimi rokmi, tak Google to vie určite.

Budeme hovoriť aj chybách vo Wi-Fi protokole WPA3 a VPN klientoch, v Anglicku padla veľká pokuta za nezákonné zdieľanie osobných údajov a ransomvér ochromil ďalšie americké mesto. Rusko udelilo smiešne pokuty Facebooku a Twitteru. Microsoft mal bezpečnostný problém s emailami a Číňania kradnú americké technológie už 20 rokov.

Povieme vám o novom prísnom protiteroristickom zákone v Británii, kde jeden klik na propagandu môže znamenať 15 rokov vo väzení. Estónska vnútorná bezpečnostná služba vydala zaujímavú správu za minulý rok. Malvér Emotet je v tejto chvíli najväčšia hrozba a má nový trik v rukáve. Rozpovieme vám príbeh rumunského gangu za Bayrob malvérom.

Na záver niečo o smerovacích protokoloch SS7 a prečo americkí mobilní operátori nemajú záujem riešiť jeho bezpečnosť.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžte počúvať z hlavnej stránky pod videom incident špeciálu.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…