Nový incident podcast č.22 pre 17.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

V rýchlych správach sa vrátime k informácii, že americká DHS chce do 4 rokov skenovať tváre 97% pasažierov. Spomenieme dve nové firmy zasiahnuté ransomvérom. Hrdina WannaCry výskumník Marcus Hutchins priznal vinu. Briti robili prieskum o tom, ako sú ľudia informovaní o digitálnej bezpečnosti. Nokia 9 PureView ma problémy s čítačkou prstov.

V únikoch dát spomenieme indickú firmu Wipro, ktorá je tretia najväčšia outsourcingová firma v Indii. Nepríjemný únik malo aj centrum na liečenie závislostí. FBI vydalo ucelenú správu o stave kriminality na internete. Epic Games vylepšuje autentifikáciu pre hráčov.

EÚ sa chystá vytvoriť obrovskú biometrickú databázu. Mobilné aplikácie určené pre liečenie depresie a odvykanie fajčenia odosielajú citlivé dáta. Facebook mal ďalší problém. Americký senátor Ron Wyden žiada FTC, aby vyvodilo individuálnu zodpovednosť voči Markovi Zuckerbergovi za opakované porušenia súkromia Američanov. Novinárka Carole Cadwalladr vo svojom emotívnom TED vystúpení obvinila lídrov firiem Facebook, Google a Twitter, že zavinili rozpad demokracie. Pozrite si jej video.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžte počúvať z hlavnej stránky pod videom incident špeciálu.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ