Nový incident podcast č.25 pre 20.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

V rýchlych správach z nášho webu spomenieme ďalší prípad skrytej kamery v Airbnb. V sekcii zraniteľnosti toho bude viac. Útočníci aktívne skenujú zraniteľnosť v Microsoft SharePoint. Chyby v GPS sledovacích zariadeniach umožňujú špehovanie. Cisco má hneď dve zraniteľnosti, jednu v TAm (Trust Anchor module). A nakoniec asi najhoršia chyba je vo Windows Remote Desktop Services. Povieme vám niečo aj o výpadku sledovacích náramkov holandskej polície. Facebook žaluje Rankwave v prípade, ktorý pripomína škandál s Cambridge Analytica. Prvá pokuta za GDPR pochybenie v Taliansku. Na záver krátkych správ fail týždňa.

V hlavných správach okomentujeme žiadosť bývaleho zakladateľa sociálnej siete Facebook, aby bola rozdelená. Aplikácia WhatsApp mala závažnú chybu a znova v tom akosi majú prsty Izraelci z NSO Group. Ak ste niekedy používali aplikáciu Ever, máme pre vás nepríjemnú správu. Dve skupiny dolujúce kryptomeny bojujú proti sebe. Ak ešte používate SHA-1, tak už by ste nemali. Americkí vojaci nevedia koľko majú web stránok. Prídel ransomvéru neutícha. A na úplny záver vtipná správa z Anglicka, alebo ako si nepohnevať zákazníkov.

Chcel by som poďakovať môjmu bývalému kolegovi a kamarátovi Ľubovi za výpomoc v tomto podcaste. Budúci týždeň pikošky z Japonska :o).

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžte počúvať z hlavnej stránky pod videom incident špeciálu.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ