Nový incident podcast č.26 pre 21.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Z Japonska sa vrátil Maťo a hneď bol z toho síce dlhý ale zaujímavý podcast.

V správach z nášho webu spomenieme ako Europol rozložil skupinu zodpovednú za veľké finančné škody. ASUS softvér bol zneužívaný na útoky. Boty v ruskej televízii rozhodovali o víťazoch speváckej súťaže. Útočníci vymazali 12.000 MongoDB databáz. Mesto Baltimore sa stále spamätáva z ransomvér útoku. Der Spiegel odhalil útok na firmu  TeamViewer. Vo faile týždňa je Salesforce.

V hlavných správach okomentujeme nedostatok telefónnych čísel v Japonsku. EÚ má nové pravidlá pre sankcie za digitálne útoky. Problémy Huawei v Amerike pokračujú. Nastavte si security.txt súbor. Autopilot od firmy Tesla má prsty v ďalšej nehode. Hackeri hackli hackerov. Forbes mal Magecart malvér na svojej stránke pre predplatiteľov. Výhody a nevýhody AI avatarov (napr. lepšie spievajú ako vy). Malá časť zákazníkov Hertz sa dostala do problémov s políciou. A na záver výborný dokument o Instagrame.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžte počúvať z hlavnej stránky pod videom incident špeciálu.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…