Nový incident podcast č.27 pre 22.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Sme späť s nádielkou incidentov, informácií a zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť. Začnime zaujímavou konferenciou v Bratislave. Spoločnosť SecTec a.s. je distribútor s pridanou hodnotou zameraný na bezpečnosť IT a 11.6.2019 usporiada konferenciu s názvom eHealth Security Conference. Konferencia je pre zástupcov verejného aj súkromného zdravotného sektora zdarma. Svojim zameraním je určená hlavne pre CIO, decision makerov, IT manažérov, vývojových manažérov. Bližšie informácie o programe a registrácia na tomto linku. Budeme tam aj my.

V správach z nášho webu spomenieme zlyhania sociálnej siete Facebook pre voľbami v EÚ. Mark Zuckerberg a Sheryl Sandberg odmietli predvolanie od kanadského parlamentu. Trumpove výkonné nariadenie už začína ovplyvňovať čínsky Huawei. Hacker GnosticPlayers hacknutím firmy Canva ukradol už viac ako miliardu účtov. Cez víkend už niekto začal skenovať zraniteľné systémy s RDP na internete. Flipboard musel kvôli hacku resetovať heslá miliónom ľudí. Mesto Baltimore chce po ransomvér útoku peňažnú pomoc od federálnej vlády. Čaká vás aj fail týždňa.

V hlavných správach si pripomenieme problémy firmy Equifax a jedno jej neslávne prvenstvo. V Austrálii sa už prejavujú prvé neblahé dôsledky zákona schváleného minulý rok. Autopilot firmy Tesla dostal zlé hodnotenie. Ďalšie kreatívne útočné drony od austrálskej firmy. Americká agentúra DHS sa snaží využívať sociálne siete na preverovanie ľudí. Príbeh človeka, ktorý trpí pod čínskym sociálnym kreditným systémom. Facebook bilancoval čo všetko zlé dokázali ľudia uverejniť na jeho sieti. Zamestnanci firmy Snapchat zneužívali svoje prístupy k osobným údajom ľudí. Neslávne známy hacker sa dostal do firmy na výrobu skenerov poznávacích značiek áut. A na záver Ivanka Trump dostala cenu za zásluhy o slobodný internet. Nežartujeme, vypočujte si to sami.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…