Nový incident podcast č.28 pre 23.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Sme späť s nádielkou incidentov, informácií a zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť. Začnime zaujímavou konferenciou v Bratislave. Spoločnosť SecTec a.s. je distribútor s pridanou hodnotou zameraný na bezpečnosť IT a 11.6.2019 usporiada konferenciu s názvom eHealth Security Conference. Konferencia je pre zástupcov verejného aj súkromného zdravotného sektora zdarma. Svojim zameraním je určená hlavne pre CIO, decision makerov, IT manažérov, vývojových manažérov. Bližšie informácie o programe a registrácia na tomto linku. Budeme tam aj my ako mediálny partner.

V správach z nášho webu vám porozprávame o tom, ako Nemecko uvažuje nad prijatím zákona, ktorý by umožňoval nazeranie do šifrovanej komunikácie. Povieme vám o Top 20 najpoužívanejších PIN kódoch do mobilu a pridáme nejaké rady. Microsoft znova pripomína potrebu inštalácie opravy pre Remote Desktop Services. USA začali požadovať od žiadateľov víz mená účtov na sociálnych sieťach. Hackeri zodpovední za GandCrab ransomvér odchádzajú na dôchodok. Vraj zarobili dosť. A fail týždňa je Google Cloud Services, ktorý mal výpadok a zobral so sebou plno známych služieb.

V hlavných správach doplníme nové informácie z Baltimoru sužovaného ransomvérom. Právnici zastupujúci firmu Facebook tvrdia, že ich sociálna sieť je opak súkromia. YouTube a ich algoritmus ponúkajú nepríjemné prekvapenia. V Británii by GCHQ chcelo čítať šifrované správy ľudí. Niečo o firme, ktorá dodávala upravené mobily Sinaloa kartelu. Twitter čistil účty pred výročím udalostí na námestí Tiananmen. Ruskí vojaci sa boja Windows a chcú ho nahradiť Linuxom. Umelá inteligencia vás dostane už aj v hre Quake III Arena. Cielené reklamy sú možno menej účinné ako nám nahovárali. A na záver niečo o digitálnom zločine.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ