Nový incident podcast č.30 pre 24.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

V správach z nášho webu spomenieme, že EÚ zatajila hacknutie svojho zastúpenia v Rusku. Zákazníci služby GateHub prišli o Ripple kryptomenu (XRP) v hodnote 9,5 milióna dolárov. Zadné dvierka v zariadení pre smart budovy umožňujú jej kompletné vypnutie na diaľku. Botnet GoldBrute sa snaží skúšaním hesiel dostať do 1,5 milióna RDP serverov. A fail týždňa je firma MJR Digital Cinemas, ktorá zmenila svoj systém a pre každého nastavila priezvisko ako ich heslo (a bonus k tomu).

V hlavných správach odhalíme ďalšiu osobu, ktorá by mohla byť Satoshi Nakamoto (bitcoin). Huawei sa po odmietnutí západom realizuje na východe. Nadšenci nákazy (anti-vaxxers) úradujú v Brooklyne. Ak chcete zarábať na YouTube, musíte byť vo videách na niečo nahnevaní. BGP protokol znova poslal tok mobilných dát do Číny. Správa o stave internetu od Mary Meeker pre rok 2019 Internet Trends report je pripravená. Nevieme len či vy ste pripravení na jej 334 strán. A plno ďalších správ v skrátenej podobe.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ