Nový incident podcast č.31 pre 25.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali. Napríklad na americké telekomunikačné spoločnosti bola podaná sťažnosť za predaj polohy zákazníkov. Zistilo sa, že známa bojovníčka za ľudské práva vlastní časť NSO Group. Norsk Hydro stále ráta straty z ransomvér útoku. Nadšenci nákazy (antivaxxers) v New Yorku prehrali. Oracle Weblogic má vážnu chybu, znova. FTC vyšetruje YouTube kvôli videám s deťmi. Facebook ma Libru – o týždeň povieme viac. Povieme vám svoj názor na bezpečnosť mobilu predsedu strany Smer-SD Roberta Fica.

V správach z nášho webu začneme tým, ako sa izraelská firma Cellebrite pochválila. Ransomvér zastavil výrobu firmy ASCO známej z leteckého priemyslu. Chyby v medicínskom zariadení spôsobili, že infúzna pumpa môže byť ovládaná na diaľku. TCP sieťové zraniteľnosti v Linux a FreeBSD kerneloch môžu spôsobiť kernel panic. Chyba v prehliadači Firefox zrejme umožňuje cielené útoky na majiteľov kryptomien. V Japonsku môžete dostať až 1 rok väzenia za ovládanie dronu pod vplyvom alkoholu. A fail týždňa je firma Yubico a jej FIPS séria kľúčov.

V hlavných správach sa vrátime ku kriminálnikom zodpovedným za ransomvér servis GandCrab. Upozorníme, že nie je záloha ako záloha. EU obvinila Rusko zo šírenia propagandy. Útoky na elektrickú sieť USA a Ruska navzájom sa zrejme stupňujú. Ako využiť deepfake fotky na špionáž. Nešťastný príbeh BEC zo Škótska. Štúdia sa snažila dať cenovku na výpadok GPS. Orwellovské video z čínskej základnej školy na záver.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ