Nový incident podcast č.32 pre 26.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali. Napríklad nový deepfake softvér potrebuje len jednu statickú fotku a audio súbor na vytvorenie videa. Výskumníci z USC Information Sciences Institute majú nástroj, ktorý z 96% presnosťou zistí video deepfake. YouTube testuje skrývanie komentárov na Androide. ICO v Británii vydalo správu, že online behavioural advertising priemysel ilegálne profiluje používateľov internetu. USA zaútočili na Irán kyberútokom. Perceptics hack odhalil obrovské špehovanie na amerických hraniciach. Nové informácie o konci kanadskej kryptoburzy QuadrigaCX. Verizon dal dole Cloudflare a časť internetu – znova BGP.

V správach z nášho webu začneme tým, ako mesto Riviera Beach na Floride odhlasovalo zaplatenie 600.000 dolárov hackerom po ransomvér útoku. Britská polícia „dočasne“ zastavila spoluprácu s Eurofins po tom, čo ich paralyzoval ransomvér. Zamestnanec kanadskej banky Desjardins ukradol osobné údaje 2,9 milióna zákazníkov. Mozilla opravila aj druhý zero-day použitý pri útoku na Coinbase. Chyba v 4G LTE umožňuje posielať podvrhnuté výstrahy na všetky mobilné telefóny v okolí. A fail týždňa je firma Google a jej Nest kamery.

V hlavných správach vám porozprávame o nápade firmy Facebook vytvoriť globálnu kryptomenu Libra. Zatúlané Raspberry Pi pomohlo hackerom v prístupe do NASA JPL systémov. Cybereason odhalil rozsiahle 7-ročné hackovanie mobilných operátorov a vďaka prístupu do ich sietí aj sledovanie osôb. Ľudia preceňujú schopnosti asistentov v autách (Autopilot od Tesly asi najviac). Falošný francúzky minister vylákal milióny eur od bohatých ľudí. Naše súkromie je vďaka mobilom ohrozené aj mimo internetu. Vtipné video na záver.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ