Nový incident podcast č.33 pre 27.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

UPOZORNENIE: Miro na začiatku povedal, že máme 33.týždeň :o). Nepanikárte, je ešte len 27.týždeň. Už bol mysľou na dovolenke…

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Cisco opravoval kritickú chybu. Deepfake detekcia je fajn ale nebude stačiť. Deepfake revenge porn bol zakázaný v štáte Virginia. Povieme vám o zaujímavej veci skrytej v dokumentácii kryptomeny Libra od firmy Facebook. Predstavitelia americkej snemovne reprezentantov žiadajú Facebook zastaviť projekt Libra. Trump sľúbil Huawei možnosť znova nakupovať, ale boli to len prázdné slová. Bývalý CIO firmy Equifax ide za mreže. Cloudflare sa tentoraz sám odstrelil a vďaka tomu nešla časť internetu. Walkmen od SONY má 40 rokov. Sme starí (niektorí z nás).

V správach z nášho webu začneme tým, ako Izrael zaznamenal záhadné narušenie GPS v okolí letiska Bena Guriona v Tel Avive. Ruský Яндекс (Yandex) bol hacknutý pravdepodobne zo západu unikátnym malvérom Regin. Heslá, privátne kľúče a iné citlivé dáta veľkých firiem boli voľne dostupné na AWS S3 úložisku. Taliansko dalo pokutu 1 milión eur firme Facebook za Cambridge Analytica škandál. Niekoľko budov firmy Facebook bolo evakuovaných po falošnom poplachu na prítomnosť sarínu v zásielke. A fail týždňa je poisťovateľ Dominion National.

V hlavných správach vám porozprávame o súdnom procese proti firme Google ohľadom zneužívania medicínskych záznamov. Pentagon má nový spôsob identifikácie pomocou laseru. SIS vydala správu o svojej činnosti. Lukáš Štefanko z Eset-u sa pozrel na aplikáciu od Cirque du Solei, ktorá bola súčasťou šou Toruk. Súd v štáte Georgia a Key Biscayne na Floride sú ďalšie obete ransomvér nákazy. Detekcia tváre už aj vo vašich potravinách (zatiaľ v USA). Vtipný obrázok z koncertu Neneh Cherry na Glastonbury.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ