Nový incident podcast č.35 pre 31.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Spomenieme si na herca Rutgera Hauera známeho z filmu Blade Runner, ktorý zomrel vo veku 75 rokov. Malvérový výskumník Marcus Hutchins už môže ísť domov. Vysvetlíme aféru okolo mediálneho prehrávača VLC. Vyrovnanie od firmy Equifax zjavne nebude stačiť pre každého. Podľa všetkého hlavný právnik firmy Facebook sa pozná so súčasným šefom FTC, lebo kedysi pracovali spolu. Facebook bombarduje ľudí SMS správami, aby sa vrátili na ich stránku. Používa pri tom čísla poskytnuté len pre dvojfaktorovú autentifikáciu. Rusko určitým spôsobom skúšalo v roku 2016 systémy vo všetkým štátoch USA. Daňový úrad v USA upozornil 10.000 vlatníkov kryptomien, že majú daňové povinnosti. Aplikácia a služba Robinhood ukladala heslá používateľov v čitateľnej podobe.

V správach z nášho webu začneme tým, že guvernér štátu Louisiana vyhlásil stav núdze kvôli kyberútokom na tri školy. Británia si robila nelegálne kópie Schengenského informačného systému (SIS). Víťazovi Solo súťaže turnaja Fortnite World Cup hackli hneď po výhre Twitter a Twitch účet. Policajné zložky v štáte Georgia čelia rozsiahlemu výpadku systémov kvôli ransomvér útoku. Equifax č.2? Prienik do systémov Capital One zasiahol viac ako 100 miliónov ľudí. Kontrola podanej batožiny na letisku Baltimore-Washington International Airport odhalila raketomet. A vo faile týždňa je kryptopôžičkáreň YouHodler, ktorá mala nezabezpečený server s informáciami o kreditných kartách.

V hlavných správach spomenieme podozrivé úmrtie spolumajiteľa skrachovanej kryptoburzy Bitmarket v Poľsku. Ransomvér ochromil dočasne dodávku elektriny v Johanesburgu. Synology varuje majiteľov NAS zariadení pred ransomvérom. Vysvetlíme čo je steganografia a ako ju používajú hackerské skupiny. V EÚ testujú virtuálneho policajta, ktorý má posudzovať či klamete. Výskumníci z web stránky Bellingcat boli cieľom premysleného útoku, zrejme z Ruska. Ruský spyvér pre mobilné telefóny Monokle má pokročilé funkcie. Recenzia dokumentu „The Great Hack“ z Netflixu a niečo navyše o tom, prečo sú vaše osobné dáta cennejšie ako ropa.

Na záver 5 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ