Nový incident podcast č.36 pre 32.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Spomenieme ako zmena algoritmu na odporúčanie videí na  YouTube spôsobila zvýšenú ponuku detských videí. Dôkazy voči bezpečnostnej firme TAD Group v prípade hacku a úniku údajov 5 miliónov Bulharov sú veľmi presvedčivé. Ponúkneme vám mapu ransomvér útokov v USA. Steganografia v audio súboroch je možná vďaka nástroju DeepSound od Jozefa Bátoru (nástroj bol použitý v seriáli Mr. Robot).

V správach z nášho webu začneme tým, že Swiss Post a firma Matternet zastavili lety dronov po havárii jedného blízko školy. Pri BEC podvode prišiel okres v štáte Severná Karolína o 1,7 milióna dolárov. Nezabezpečená cloudová databáza obsahovala podrobné informácie z internej siete firmy Honda. Nová hackerská skupina sa zameriava na telekomunikácie a priemyselné podniky v Afrike a na Strednom východe. Z web stránky E3 bolo možné stiahnuť osobné informácie 2000 novinárov, youtuberov a analytikov. A vo faile týždňa je komunikačný nezdar firmy StockX.

V hlavných správach spomenieme, že Edward Snowden vydáva knihu. Google chce po pokute od EÚ spoplatniť výber vyhľadávača na Androide. Novinárka Carole Cadwalladr čelí nepriateľskému súdnemu sporu. AI zrejme vytvára lepšie reklamné slogany ako ľudia. Vysvetlíme ako môže vyzerať farmárčenie mobilov za účelom zisku. Americká armáda chce nasadiť laser proti dronom. Sledovacie balóny sa zapáčili Pentagonu. Streamovanie pohrebu je v určitých situáciach nevyhnutnosť nie výstrednosť. Data science je dôležitá veda dávajúca zmysel dátam.

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ