Nový incident podcast č.38 pre 35.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Cez víkend sa začalo skenovanie a útoky na zraniteľné zariadenia Fortinet FortiGate SSL VPN a Pulse Secure SSL VPN. Izrael zjednodušil získanie licencie na export kyber zbraní. Podpora Python 2.7 končí týmto rokom. Firma Crown Sterling z nášho failu týždňa žaluje usporiadateľov Black Hat.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu začneme tým, že útočníci požadujú 2,5 milióna dolárov po ransomvér útoku na 22 samospráv v Texase. Dumpster diving Moskva – dokument o urgentnej diskusii medzi Tureckom a Ruskom nájdený na skládke. Zamestnanci atómovej elektrárne na Ukrajine pripojili internú sieť do internetu, aby mohli dolovať kryptomenu. A vo faile týždňa je Dánsko a jeho mobilní operátori, polícia a súdy.

Hlavné správy

Doma vyrobený ozbrojený dron vás v USA môže vyjsť draho. Máme dôkaz, že YouTube radikalizuje. Nigérijski podvodníci zatknutí za BEC a podvody. Facebook sa znova snažil v piatok niečo schovať (nepodarilo sa). Pozor na Google QUIC protokol, aby váš firewall nebol slepý. Povieme vám o možno prvom kriminálnom čine vykonanom vo vesmíre. Na záver 5 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ