Nový incident podcast č.39 pre 36.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Vrátime sa k fiasku ohľadom aktualizácie SSL VPN zariadení. Objavila sa nová deep fake video aplikácia ZAO. Banky v celej Európe mali byť pripravené od 14.septembra na prísnejšie pravidlá pri platení online. Letecké spoločnosti nedovoľujú mať akékoľvek Apple MacBook Pro počítače v podanej batožine. Po amerických diplomatoch na Kube boli zasiahnutí záhadným ochorením aj diplomati v Číne. Prezident Trump tweetoval fotky zo špionážneho satelitu. Spoluzakladateľ siete Twitter bol hacknutý.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu začneme tým, že americká vláda sa bojí ransomvér útokov na infraštruktúru prezidentských volieb v roku 2020. Ransomvér zasiahol stovky ordinácii zubárov používajúcich zálohovacie riešenie na ochranu proti ransomvéru. Android aplikácia CamScanner so 100 miliónmi stiahnutí spúšťala na mobiloch malvér. NATO – vážny kyberútok môže aktivovať článok č.5 o kolektívnej obrane. Výskumníci Google Project Zero odhalili dlhoročné hackovanie mobilov iPhone cez web stránky. Kriminálnici úspešne použili softvérom generovaný hlas šéfa na podvodný prevod peňazí. A vo faile týždňa americká vládna agentúra DHS ukladala viac ako dekádu citlivé údaje na zraniteľnej web stránke.

Hlavné správy

V hlavných správach o tom, ako si firma MuleSoft poradila so závažnou chybou. Pochybovači klimatickej zmeny dominujú na YouTube. Nadšenci nákazy sú za zvýšeným výskytom osýpok v USA a Británii. Nokia je najlepšia aj najrýchlejšia pri aktualizácii svojich Android telefónov. Podľa poisťovne AIG sa najviac vyplácajú nároky za BEC, ransomvér a hackerské útoky. Malvér využíval zaujímavé názvy excel súborov ako návnady. V Rusku boli na internete prístupné nezabezpečené sledovacie zariadenia. Ak chcete nakupovať exkluzívne veci, bez armády botov sa nezaobídete.

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ