Nový incident podcast č.40 pre 37.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Spomenieme včerajšiu nablýskanú Apple akciu a skritizujeme reakciu firmy Apple na zistenia Google Project Zero. ProtonMail vysvetľoval čo má spoločné s Huawei. Výskumníci Check Point podporili teóriu firmy Symantec o odpozeraných NSA exploitoch. Helikoptéra snímajúca na Vuelte cyklistov zachytila 40 rastlín konope na terase domu pod ňou.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu začneme tým, že malvér Stuxnet sa dostal do iránskeho Natanzu vďaka špiónovi holandskej bezpečnostnej služby. Nemecká firma FinFisher dodávajúca spyvér je podozrivá z porušenia zákonov o vývoze. Exim internet mailer má nebezpečnú zraniteľnosť vo všetkých verziách menších ako aktuálna verzia 4.92.2. A vo faile týždňa mal Štatistický úrad SR od konca mája do konca augusta nezabezpečenú SSL VPN bránu.

Hlavné správy

V hlavných správach popíšeme prečo sa 10 hodín reštartovali firewally jednej spoločnosti a ako sa tomu dalo predísť. Dáta zo sociálnej siete Facebook aj s číslami mobilov sa objavili v nezabezpečenej databáze. Európsky subdodávateľ firmy Toyota prišiel pri BEC podvode o 33,7 milióna eur. Okomentujeme správu o manipulácii médií. Čínska vláda chce pre svojich občanov vlastnú kryptomenu. V BBC sa pozreli na mýtus, že váš telefón vás počúva. Portugalská polícia v spolupráci s EUROPOL-om zatkla falšovateľov peňazí. Zraniteľnosť BlueKeep je stále hrozbou (aj na Slovensku).

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ