Nový incident podcast č.41 pre 38.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Akcia Storm Area 51 pre niektorých neskončila a už zatkli prvých ľudí. Včera vyšla kniha Edwarda Snowdena „Permanent Record“ a hneď pritiahla pozornosť. V Dánsku prepustili prvých 32 ľudí, ktorí boli odsúdení na základe nepresnej polohy. USA uvalili sankcie na severokórejských hackerov. Deep fake hlasový podvod na základe softvéru asi nebol. Voliči v Moskve počúvali v telefónoch imitáciu hlasu Alexeja Navaľného.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu začneme tým, že bulharský daňový úrad dostal za únik údajov občanov pokutu 2,6 milióna eur. Simjacker – nový druh špehovania vďaka SMS a zraniteľnostiam v SIM kartách. ICE (Immigration and Customs Enforcement) nakúpi za 30 miliónov dolárov forenzné zariadenia od Cellebrite. Vo Francúzsku zatkli podvodníka, ktorý vydieral ľudí emailom a tvrdil, že má kompromitujúce videá. A vo faile týždňa boli dvaja zamestnanci bezpečnostnej firmy zatknutí po nevydarenom teste fyzickej bezpečnosti súdu v štáte Iowa.

Hlavné správy

V hlavných správach popíšeme špionážne a odpočúvacie hry z okolia Bieleho domu. Opozičný politik v Rusku využil dron inovatívnym spôsobom. Skrytá kamera nájdená už aj na toalete lietadla. Bezpečnosť IoT je podľa poslednej správy mizerná. Firma F-Secure vydala správu o stave útokov na internete na základe informácií zo svojich honeypotov. Zahrajte sa na internetového trolla v zaujímavej hre. Holandsko vydalo zaujímavú správu, kde posúdilo stav krajiny ohľadom kybernetickej bezpečnosti. Vaša smrť na Zemi znamená aj vašu digitálnu smrť, ste pripravení?

Na záver 7 vtipných a zaujímavých správ zo sveta a kniha na stiahnutie.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ