Nový incident podcast č.43 pre 39.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Vyšla kniha Edwarda Snowdena „Permanent Record“ a Miro ju už prečítal. Firma Crown Sterling neslávne známa z tohtoročnej konferencie Black Hat znova „ohúrila“. Area51 odolala Naruto style bežcom. Budúci rok sa bude hackovať satelit amerického ministerstva obrany.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu začneme tým, že röntgenové snímky a iné údaje miliónov Američanov sú prístupné bez hesla. Omylom zdieľané dokumenty odhaľujú ako SORM zariadenia sledujú komunikáciu ľudí v Rusku. FBI zatkla podvodníkov prevádzkujúcich support web stránky cielené na dôchodcov, ktoré im zarobili 10 miliónov dolárov. Pre Facebook bola Cambridge Analytica len špička ľadovca. Facebook pozastavil ďalších 69.000 aplikácií. A vo faile týždňa je Ekvádor kde nezabezpečený Elasticsearch server obsahoval osobné a finančné údaje väčšiny občanov Ekvádoru
vrátane detí.

Hlavné správy

V hlavných správach popíšeme sledovaciu sieť firmy DRN, ktorá sníma značky áut a ich polohu na území USA. Členovia kriminálnej skupiny za malvérom Gootkit spravili chybu. Ďalší nebezpečný malvér Emotet sa vrátil po 4 mesiacoch. Vrátime sa k firme Phantom Secure a jej šifrovanej sieti pre mobily. Proti rozoznávaniu tváre na verejných miestach v Británii sa zdvihla vlna odporu aj v parlamente. Scotiabank je asi najhoršia banka za poslednú dobu, vysvetlíme prečo. Podvádzanie v online hrách vynáša peniaze aj pre hráčov, aj pre tých čo im pomáhajú podvádzať.

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ