Nový incident podcast č.44 pre 40.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Na YouTube sa objavili prvé videá z konferencie Black Hat USA 2019. Spomenieme nové informácie o útoku na mobily s názvom Simjacker. Amazon predstavil sieťovú technológiu Sidewalk a z hľadiska ochrany osobných údajov to nevyzerá na výhru pre spotrebiteľov. Slovak Telekom dostal pokutu 40.000 EUR za porušenie GDPR.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu začneme tým, že Citizen Lab odhalil malvérovú kampaň proti predstaviteľom Tibetu cielenú na ich mobily. Anonymná osoba uverejnila zero-day pre vBulletin fórum softvér. Donáškovej firme DoorDash unikli údaje o 4,9 milióne zákazníkov, zamestnancov a podnikateľov. Checkm8 – iPhone Boot ROM exploit umožňuje permanentný jailbreak pre iPhone od modelu 4S až po model X. A vo faile týždňa je smart zámok, ktorý sa dá otvoriť jednoduchým dvojsekundovým vŕtaním na správnom mieste.

Hlavné správy

V hlavných správach popíšeme ako bol na ekvádorskej ambasáde sledovaný Julian Assange. Deanonymizácia dát je jednoduchšia ako sa myslelo. V Nemecku skončil bulletproof hosting umiestnený v bývalom bunkri NATO. Vyhodnotíme čo sa objavovalo v spam emailoch posledný kvartál. Manipulácia na sociálnej sieti Facebook je najobľúbenejšia, stúpa a robí ju minimálne 70 krajín sveta. Malvér zasiahol prevádzku spoločností dodávajúcich vojenské technológie. Airbus a jeho dodávatelia sú pod neustálymi hackerskými útokmi. Firma AT&T pripravila nepríjemné prekvapenie pentesterovi.

Na záver 7 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ