Zdroj: incident.sk
Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?
Speed News
Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Október je Cybersecurity Awareness Month a začala sa posledná 4. séria seriálu Mr. Robot. Povieme si prečo nezdieľať poplašné správy na sociálnej sieti Facebook. Máme už viac informácií o zraniteľnosti Simjacker. PayPal to oficiálne vzdal a nebude podporovať kryptomenu Libra. Osobný právnik amerického prezidenta Trumpa Rudy Guliani znova „hviezdil“ na sieti Twitter. Vrátime sa k útokom na Airbus a jeho dodávateľov.
Správy z nášho webu
V správach z nášho webu spomenieme, že ransomvér spôsobil dánskemu výrobcovi načúvacích prístrojov Demant škodu 95 miliónov dolárov. Ransomvér takisto ochromil prevádzku 3 nemocníc v Alabame a 7 v Austrálii. Firma Kaspersky odhalila štátnu skupinu hackerov z Uzbekistanu vďaka neskutočným OPSEC chybám. Nová zero-day zraniteľnosť pre Android mobily je podľa Google Project Zero aktívne zneužívaná. Chyba v aplikácii Signal pre Android nájdená Google Project Zero výskumníčkou umožňovala odpočúvanie. A vo faile týždňa je firma Comodo, ktorá vraj berie bezpečnosť vážne, ale aj tak jej unikli údaje z vBulletin fóra.
Hlavné správy
V hlavných správach popíšeme ako sa macOS systémy dajú zneužiť na DDoS útoky. Google má novú pômocku, ktorá odhalí vaše nevhodne zvolené heslá. Medzi Čínou a Taiwanom prebieha vojna editov v článkoch na Wikipedii. Testovanie automatických brzdiacich systémov na autách nedopadlo dobre. Predstavíme vám nový obranný dron od zakladateľa firmy Oculus. Vrátime sa k tajomnej izraelskej firme Candiru, ktorá predáva zraniteľnosti iným. V Holandsku padol ďalší bulletproof hosting. Povieme si čo je Google bomb a ako britský premiér Boris Johnson využíva manipuláciu vyhľadávacej služby od Google.
Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.
*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.
Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0