Nový incident podcast č.46 pre 42.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Zdroj: incident.sk

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast má narodeniny

Náš podcast oslavuje rok fungovania. ĎAKUJEME, ŽE NÁS POČÚVATE.

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Október je Cybersecurity Awareness Month, ale niektorí ľudia to nezaregistrovali. Kandidátka na americkú prezidentku Elizabeth Warren trolovala Marka Zuckerberga aj Donalda Trumpa v reklame na sociálnej sieti Facebook. Ďalšie veľké firmy odstúpili od projektu Libra sociálnej siete Facebook. V Kalifornii mali #Powerpocalypse, ale našťastie netrvala dlho. Firma FinFisher sa rozhodla zažalovať novinárov, ktorí o nej nepekne ale zrejme pravdivo píšu.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu spomenieme nemeckého vývojára a jeho víťazný boj s ransomvér gangom Mushtik. Europol vydal správu za rok 2019 o kyberzločine, ktorá poskytuje pohľad na aktuálne hrozby a trendy. Sophos Cyberoam SSL VPN má závažnú chybu, ktorá pripomína chyby v Palo Alto, Pulse Secure a Fortinet FortiGate. Členské štáty EÚ publikovali správu obsahujúcu posúdenie rizík 5G sietí z hľadiska kybernetickej bezpečnosti. A vo faile týždňa je firma Twitter. Tá je po firme Facebook ďalšia, ktorá zneužila mobilné čísla pre 2FA na reklamu.

Hlavné správy

V hlavných správach popíšeme techniky sociálneho inžinierstva, uvedieme príklady a poradíme ako sa nestať ľahkým cieľom. Správa o tajných špionážnych čipoch na doskách Supermicro z Bloomberg Businessweek síce nebola podložená dôkazmi, ale to neznamená, že sa nedá vcelku ľahko uskutočniť. Čínsky cybersecurity program a zákony znemožnia komunikovať bezpečne. Vaše smart televízory vás špehujú, veru tak. Automatický reklamný systém firmy Facebook umožňoval cieliť reklamy na hazardné hry a alkohol na neplnoletých. Kuriózny prípad japonského stalkera, ktorý našiel bydlisko obete aj na základe jej fotiek a videí na sociálnych sieťach.

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ