Nový incident podcast č.47 pre 43.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Mark Zuckerberg sa vyjadroval o slobode slova, on ju má tak môže. Facebook bude musieť čeliť obžalobe zo zneužívania informácií, ktoré zbieral o tvárach občanov USA a hrozí mu pokuta 35 miliárd dolárov. Firma Equifax ešte stále rieši súdne spory za únik údajov v roku 2017 a informácie o tom ako u nich fungovala (alebo nefungovala) kybernetická bezpečnosť sú šokujúce. Pred dvoma týždňami sme spomínali nový zero-day pre Android a už sa objavila aplikácia pre rootovanie Google Pixel 2.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu sa vás spýtame, či viete čo robia vaše domáce smart spotrebiče Whirlpool na internete, lebo výskumník Bob Diachenko vie. Ministerstvo spravodlivosti USA oznámilo rozloženie skupiny za dark web serverom s obsahom zneužívajúcim deti. Spolkový úrad pre informačnú bezpečnosť – BSI odporúča prehliadač Firefox. DarkMatter – firma zo Spojených arabských emirátov, ktorá ponúka milión dolárov Izraelcom z elitnej kyberjednotky. A vo faile týždňa spomenieme stovky stránok vrátane stránky DonaldJTrump.com, ktoré mali zapnutý debug mód a boli zraniteľné.

Hlavné správy

V hlavných správach popíšeme ako spolupracujú ransomvér skupiny so skupinami, ktoré vedia prenikať do vnútra firemných sietí. Výrobca automobilov Mercedes-Benz riešil problémy so svojou aplikáciou na ovládanie áut. V Británii riadia kritickú infraštruktúru cez Yahoo Group, ktorá končí lebo Yahoo ruší všetky do poslednej. Ultrasonický biometrický snímač prsta na mobile Samsung Galaxy 10 pustí do mobilu hocikoho, záplata je už na ceste. Porozprávame vám o podvodnej firme, ktorá dokázala zneužívať reklamy na sociálnej sieti Facebook a zarobiť milióny. Operátori malvérov sa naučili využívať steganografiu, o nej sme už v minulosti hovorili. Na záver Vatikán predstavil ruženec s bluetooth a bezdrátovým nabíjaním v podobe náramku na ruku.

Na záver 5 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…