Nový incident podcast č.48 pre 44.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Komentujeme hacking v poslednej sérii seriálu Mr. Robot. Podľa uniknutej správy z Bieleho domu to tam s kybernetickou bezpečnosťou vyzerá veľmi zle. Našli sa zariadenia, ktoré ešte v lete vylákali podvodníci od vojenského dodávateľa. Rudy Guliani a moderné technológie nejdú dokopy. Mark Zuckerberg znova zažíval horúce momenty kvôli otázkam v kongrese. Programátor cheat softvéru si vystúpením v BBC nepomohol, Ubisoft ho žaluje. US Air Force dostali prvú dodávku anti-drone laserových zbraní.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu spomenieme, že prevádzkovateľovi populárnej VPN služby NordVPN unikli privátne kľúče už pred viac ako rokom. Prevádzkovateľ hotela kde obsluhujú roboty priznal, že bolo možné vďaka nim špehovať hostí v izbe. Španielska polícia zatkla 3 ľudí zodpovedných za BEC podvody vo výške skoro 11 miliónov eur. Kriminálnici vydávajúci sa za ruskú „Fancy Bear“ skupinu vydierajú firmy vo finančnom sektore DDoS útokmi. Mesto Johannesburg vyplo web stránku a ďalšie služby kvôli vydieračom požadujúcim výkupné. A vo faile týždňa britská polícia nevybavila 9000 oznámení o kyberzločine kvôli agresívnemu bezpečnostnému softvéru.

Hlavné správy

V hlavných správach vysvetľuje CEO firmy Splunk, že k reálnemu AI máme ešte ďaleko. Bratia Česi rozložili ruskú skupinu kyber špiónov. Kokaínový kartel stavil na BlackBerry a prehral. Berlínsky súd po nákaze Emotetom rozbehne svoju činnosť až v roku 2020. Ransomvér má v postihnutých nemocniciach vedľajšie účinky aj po rokoch. Drogoví obchodníci nedôverovali BlackBerry, tak si založili vlastnú firmu MPC na dodávku šifrovaných mobilov. Stalkerware je nebezpečný softvér, ktorým vás môže špehovať váš partner. Švédska polícia bude proti kriminálnikom využívajúcim šifrovanie bojovať pomocou spyvéru.

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ