Nový incident podcast č.49 pre 45.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Andy Greenberg vydal novú knihu Sandworm: A New Era of Cyberwar and the Hunt for the Kremlin’s Most Dangerous Hackers. NordVPN má po úniku privátnych kľúčov, problém s únikom hesiel. Rudy Giuliani má naozaj problém s modernými technológiami. Facebook musí zaplatiť v Británii pokutu 500.000 libier. Neznámi útočníci začali masovo využívať BlueKeep zraniteľnosť. Firma Cognizant, ktorá pre Facebook poskytovala moderovanie príspevkov to vzdala.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu spomenieme, že Gruzínsko zasiahol rozsiahly hackerský útok a ovplyvnil viac ako 15.000 web stránok a televízne stanice. Severokórejský malvér nájdený v IT sieti indickej atómovej elektrárne Kudankulam Nuclear Power Plant (KKNPP). MESSAGETAP – malvér, ktorý napáda Linux servery smerujúce SMS správy v sieťach operátorov. Tisíce NAS zariadení QNAP napadnuté malvérom QSnatch, ktorý kradne prístupy a vie stiahnuť nové moduly. Hackeri predviedli rýchly spôsob odokmnutia mobilov a prekonali naraz všetky známe typy snímačov
prstov. A vo faile týždňa známa mediálna firma Nikkei prišla pri BEC podvode o 29 miliónov dolárov.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o žalobe WhatsApp na NSO Group. Denník Haaretz sa venoval v obsiahlom článku histórii aj súčasnosti úspešného izraelského spyvér priemyslu. Android má chybu v NFC Beamingu. Britská NHS stále používa síce funkčnú ale zastaralú pager technológiu, čo má bezpečnostné dôsledky. Európsky systém eIDAS ešte nebol spustený a už má závažne chyby. V Indonézii zatkli mladého a úspešného ransomvéristu. Smart autá nie sú výhra, ak vás môžu nebadane špehovať.

Na záver 5 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…