Nový incident podcast č.50 pre 46.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. V Londýne sa bude od 2.12 do 5.12 2019 konať konferencia Black Hat EUROPE 2019. BlueKeep modul pre Metasploit dostal opravu, aby nevyvolával BSOD. Beta verzia jailbreak nástroja checkra1n pre Apple iPhone je už von. Rudy Giuliani znova úradoval.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu vám povieme o tom, ako výskumníci dokázali laserom poslať príkazy asistentom od Amazonu, Apple, Google a Facebooku na vzdialenosť 100 metrov. V správach o ransomvéroch je nemocnica, ktorá prišla o údaje pacientov, IT servisná firma a sieť rádií. Aj výrobcu športových výrobkov Boardriders známeho značkou QuikSilver zasiahol ransomvér. Google si pri čistení aplikácií v Google Play zavolal na pomoc firmy ESET, Lookout a Zimperium. A vo faile týždňa je poskytovateľ SMS služieb Syniverse, ktorý odoslal státisíce SMS až po 9 mesiacoch odkedy zlyhal ich server.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o ransomvér útoku, ktorý zasiahol hostingovú firmu SmarterASP.NET. Zakladateľ Basecamp David Heinemeier Hansson a zakladateľ Apple Steve Wozniak sa sťažovali na sexizmus Apple Card. Policajti v USA dosiahli súdnym rozhodnutím prístup k DNA amerických občanov. Podľa nového výskumu je za vysokou cenou kryptomeny Bitcoin v roku 2017 jeden veľký manipulátor. FAKEBOOK, pardon FACEBOOK je v centre pozornosti kvôli fake správam. Milí a malí roboti ukázali čo dokážu.

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ