Nový incident podcast č.51 pre 47.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Iránska vláda kvôli nepokojom odstavila pre svojich občanov internet. Vyšetrovanie firmy Google v USA pokračuje a po skúmaní praktík firmy v oblasti reklám bolo rozšírené o Android a vyhľadávaciu službu. Elon Musk predstavil nový Tesla CyberTruck, ale testovanie bezpečnosti skiel počas prezentácie skončilo fiaskom. Bol ohlásený únik 1,2 miliardy údajov, ale podľa všetkého ide „len“ o stiahnuté verejné údaje zo služieb Facebook, Twitter a LinkedIn.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu vám povieme o tom, ako firme Orvis unikli admin prístupy snáď do všetkých interných systémov. FTC žalovalo poskytovateľa IT služieb za 20 prienikov do ich siete v priebehu 2 rokov. Neohlásený experiment v Google Chrome spôsobil problémy a výpadky vo firmách. Polícia na Cypre zhabala súkromnú špionážnu dodávku s vybavením v hodnote 9 miliónov dolárov. A vo faile týždňa banka Fineco odporúčala svojim zákazníkom googliť svoje nové heslo a limitovala ho na 8 znakov.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, ako prebiehajú voľby v Británii na sociálnych sieťach. Výskumníci našli zaujímavé chyby v TPM, ktoré nazvali TPM-FAIL. Hacker Phineas Fisher je späť a vyzýva ostatných, aby za odmenu hackovali. V prístave čínskeho mesta Šanghaj prebieha mysteriózne manipulovanie GPS. Iránska hackerská skupina APT33 si vybudovala vlastnú VPN službu a veľmi sa jej to nevyplatilo. Máme nový výraz „nadšenci paniky“, takto sme pomenovali konšpirátorov, ktorí vyvolávajú paniku svojimi neodbornými predpoveďami zemetrasení.

Na záver 4 vtipné a zaujímavé správy zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ